Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Dinamo City në formë, fitorja me Laçin e afron me “Final Four”

Dinamo City konfirmon edhe ndaj Laçit formën e mirë që po kalon në kampionat. Skuadra e Dritan Mehmetit fitoi 2-0 përballë bardhezinjve në duelin e luajtur në “Niko Dovana”.

Goli i parë erdhi në fundin e pjesës së parë nga Fatjon Andoni (44’), ndërkohë që 18 herë kampionët e Shqipërisë shënuan edhe të dytin në “limite”. Me anë të Patrik Bardhit (90’).

Lexo edhe:

Dinamo City regjistroi rezultatin e gjashtë radhazi pozitiv në Superiore, dhe renditet në vendin e pestë me 19 pikë. E dyta humbje radhazi për kurbinasit, që mbetën në vendin e tetë me tri pikë më pak.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...