Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Dinamo nuk di të dalë nga kriza, skuadra e Erzenit “shijon” fitoren e parë në “Arena Egnatia”

Erzeni merr fitoren e parë në triumfin minimal 2-1 ndaj Dinamo City, me këta të fundit që nuk po dinë të dalin nga kriza.

Ndeshja u zhbllokua nga shijakasit, që gjetën rrugën drejt rrjetës me Maliqin në minutën e 27’.

Lexoni edhe:

Nga ana tjetër miqtë tentuan të gjenin golin e barazimit, por në fund pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0.

Dinamo reagoi shpejt në nisje të fraksionit të dytë dhe barazoi me Zabergja në minutën e 57’.

Megjithatë miqtë nuk ia dolën që ta ruanin barazimin, pasi në minutën e 78’ Kahrimanovic shënoi nga pika e bardhë e penalltisë dhe i dhuroi fitoren dhe tri pikët e kësaj jave Erzenit.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 2-1, me Erzenin që pas javës së katërt të Kategorisë Superiore renditet në vend të pestë me pesë pikë, teksa Dinamo pozicionohet në vend të tetë me tre pikë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...