Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Drita “harron” shijen e fitores, Fushë Kosova fiton në shtëpi

Drita pësoi disfatën e dytë radhazi në kampionatin e Kosovës teksa gjilanasit u mposhtën në transfertë nga Dukagjini me rezultatin 1-0. Vendasve iu mjaftoi një gol i Morinës në minutën e 58 me këtë të fundit që u tregua i saktë nga pika e bardhë.

Dukagjini menaxhoi më së miri avantazhin deri në fundin e ndeshjes, duke futur kështu në krizë Dritën që nuk fiton prej tre ndeshjesh. Pas kësaj humbje, Drita renditet në vendin e dytë me 22 pikë, por duke humbur shumë terren me Ballkanin kryesues që për momentin është shtatë pikë përpara. Nga ana tjetër, Dukagjini ngjitet në kuotën e 17 pikëve në vend të pestë.

Lexo edhe:

Ndërkohë, në ndeshjen tjetër të javës së 12-të, Fushë Kosova nuk gaboi në shtëpi përballë Lirisë duke fituar me shifrat 2-0. Dy golat e vendasve u shënuan në pjesën e dytë nga Ivkic dhe Meziu. Pas këtij suksesi, Fushë Kosova ngjitet në kuotën e 10 pikëve në vend të nëntë duke lënë të fundit në renditje pikërisht Lirinë me tetë pikë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...