Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Federer apo Nadal? Tenisti grek zgjedh më të mirin në histori

Cili është lojtari më i mirë në historinë e tenisit mes Roger Federer apo Rafael Nadal? Është kjo pyetja së cilës ashtu si në debatin Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi duket si e pamundur për t’i dhënë një përgjigje me bindje të plotë.

Por, edhe pse në një formë shumë diplomatike, ai që shprehet se fundmi në lidhje me më të mirin në historinë e tenisit është Stefanos Tsitsipas. Greku thekson se në mendimin e tij, lojtari më i mirë mund të konsiderohet edhe ai që afron më shumë njerëz me sportin dhe jo medoemos dikush që fiton më shumë tituj.
Lexo edhe:  

“Në mendimin tim, lojtari më i mirë në histori mund të jetë edhe dikush që afron më shumë njerëz me sportin. Pra, dikush që arrin të apasionojë njerëzit nëpërmjet sportit që ushtron si dhe ai që arrin të frymëzojë njerëzit në jetët e tyre të përditshme. Për mua lojtari më i mirë në histori nuk duhet të ketë me çdo kusht më shumë tituj se të tjerët. Sa i takon rastit Federer-Nadal, për mua është e qartë se Federer ka pasur një ndikim më të madh tek njerëzit se sa spanjolli”, u shpreh Tsitsipas për Marca-n.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...