Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

FIFA, si ndryshon renditja e rivalëve të Shqipërisë në grupin E

FIFA publikoi renditjen e re të skuadrave kombëtare gjatë muajit prill. Shqipëria humbi dy pozicione për shkak të humbjes ndaj Polonisë.

Kuqezinjtë e Sylvinhos renditen në vendin e 68-të. Por si është renditja e rivalëve të Shqipërisë në grupin E të eliminatoreve të Euro 2024.

Sa i takon Polonisë, skuadra e Fernando Santos ka zbritur një pozicion më poshtë. Polakët u mundën në Çeki me rezultatin 3-1, disfatë që ndikoi në renditje.

Ndërsa çekët qëndrojnë në vendnumëro pas triumfit përballë polakëve dhe barazimit me Moldavinë. Ashtu si në renditjen e fundit, Republika Çeke ndodhet në vendin e 38-të.

Lexo edhe: 

Moldavia, falë dy pikëve të marra në dy sfidat e para, ka rikuperuar tre pozicione dhe tani ndodhen në vendin e 171.

Ndërsa Ishujt Faroe kanë zbritur dy pozicione, pas barazimit me Moldavinë dhe pas humbjes në ndeshjen miqësore me Maqedoninë e Veriut, tani renditen në vendin e 125.

Ndërkohë jashtë 10 vendeve më të mira mbete sërish Gjermania. “Pancerat” renditet të 14-tët, ndërkohë sipër tyre ndodhen Maroku, Zvicra dhe Amerika

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...