Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Fikja” e James Rodriguez, tashmë i padëshiruar edhe në Brazil

Ka kaluar vetëm një vit dhe duket se marrëdhënia mes Sao Paolos e James Rodriguez ka mbërritur drejt fundit.

Klubi Brazilian dëshiron ta largojë kolumbianin, por në këto momente largimi i tij duket disi i vështirë për t’u realizuar.

Pasi palët nuk po arrijnë një marrëveshje konsensuale. Presidenti i klubit, Julio Casares deklaroi se kontrata e 32-vjeçarit përfundon në vitin 2025.

Por pavarësisht kësaj ai nuk bën më pjesë në planet e drejtuesve për të ardhmen. Numri një i klubit pohoi se lojtari do të grumbullohet për Kupën e Amerikës.

Lexo edhe:

Që pritet të nisë së shpejti, por kjo nuk e ndryshon aspak vendimin e klubit kundrejt tij. Casares tha se merkatoja do të jetë vendimtare për të ardhmen e Rodriguez.

Pavarësisht se nuk ka asnjë ofertë në drejtim të lojtarit ofensiv. Gjithashtu presidenti shtoi se largimi i 32-vjeçarit do të ishte në të mirë të tij dhe të klubit gjithashtu.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...