Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Gola, driblime dhe asiste/ “ANALIZË KUQEZI” publikon statistikat e Shabanhaxhajt

Dardan Shabanhaxhaj po bën shumë mirë në sezonin e parë në Slloveni. Sulmuesi ka realizuar golin e radhës me Muran, të gjashtin me ekipin e ri.

22-vjeçari shënoi në barazimin 1-1 në transfertë me Radomlje, teksa kaloi në avantazh Muran në pjesën e parë.

Lexo edhe:

Gjashtë gola dhe dy asiste numëron Shabanhaxhaj në 13 ndeshje të zhvilluara me skuadrën sllovene.

Statistikat e sulmuesit shqiptar u publikuan në emisionin “ANALIZË KUQEZI”. Që transmetohet çdo të hënë (18:00) në SportNews nën drejtimin e gazetarit Sokol Xhihani dhe videoanalistit Fation Bardhi.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...