Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Henderson shpjegon pse u largua nga Arabia dhe iu bashkua gjigantëve të Holandës

“I penduari” i parë nga futbollistët “big” që u transferuan në verë në Arabinë Saudite ishte Jordan Henderson, i cili ditët e fundit ndërpreu kontratën me Al-Ettifaq për t’u rikthyer në Evropë (deri në verë ishtë pjesë e Liverpoolit).

Mesfushori anglez ka vendosur ta vijojë karrierën në Holandë, tek Ajaxi i Amsterdamit. Në një prononcim të fundit, ish-futbollisti i Liverpoolit ka shpjeguar pse e mori këtë vendim:

Lexoni edhe:

“Ajaxi është një nga klubet më të mëdha në botë, klubi më i madh në Holandë. Pashë që ishte një mundësi e shkëlqyer për mua të merrja një klub të madh, për ta ndihmuar të ecin përpara dhe të rriten.

E ndjeva se ishte mundësia perfekte për të ardhur në një klub kaq të madh dhe për të demonstruar atë që jam përpjekur të bëj gjatë gjithë jetës sime: t’i përkushtohem futbollit”, tha anglezi.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...