Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Largohet nga Lille me parametra zero, Bamba zyrtarizohet te Celta Vigo

Celta Vigo po punon për sezonin e ri, me skuadrën spanjolle që ka njoftuar nënshkrimin me Jonathan Bamba.

Ish-lojtari i Lille largohet kështu nga kampionati francez pas sezonit 2016-2017, 27-vjeçari ka firmosur një kontratë tre vjeçare, ndërsa është larguar nga Lille me parametra zero, pasi ai nuk gjeti gjuhën e përbashkët me skuadrën sa i përket rinovimit.

Lexo edhe: 

Nga mediet franceze ky transferim është konsideruar si një lëvizje surprizuese, kjo për faktin se në të kaluarën, Bamba ka pasur oferta shumë të rëndësishme dhe ai i refuzoj, ndërsa te Lille ai qëndroi 5 sezone dhe realizoi 29 gola në 200 ndeshje.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...