Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Lautaro shkruan historinë, mes dhjetë golashënuesve më të mirë të Interit

Lautaro: Rri gjithë kohën me Thuram
Lautaro: Rri gjithë kohën me Thuram

Lautaro Martinez është duke kaluar një moment shumë të mirë me Interin, ndërsa në ndeshjen e fundit, atë ndaj Fiorentinës realizoi dy gola në fitoren 4-0 të ekipit të tij.

Këto gola të realizuara së fundmi nga argjentinasi, kanë bërë që statistikat e tij t’u bashkohen atyre të golashënuesve më të mirë në historinë e klubit “zikaltër”.

Lexoni edhe: 

Lautaro arrin në kuotën e 106 golave, duke mbajtur vendin e golashënuesit të dhjetë më të mirë në historinë e Interit, ndërsa aktualisht synon pozicionin e nëntë që mbahet nga Christian Vieri me 123 gola.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...