Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Matraku nuk mjafton, Shqipëria U-15 humbet në Bosnje

Shqipëria U-15 luajti mesditën e sotme ndeshjen e dytë ndaj Celikut, në kuadër të turneut “Josip Katalinski Skija”, që po zhvillohet në Bosnje Hercegovinë. Kuqezinjtë e vegjël u mundën me rezultatin 4-1 nga skuadra e Celikut të Zenicës. Denis Matraku realizoi golin e vetëm për Kombëtaren U-15 në këtë takim të dytë të Shqipërisë në turneun boshnjak.

Trajneri Armand Dama hodhi në fushë këtë 11-shë titullare: Bjorni Betoja (GK), Frensi Mali, Dion Vata, Edin Jakupi, Majkol Luka (C), Ismail Ademi, Alvi Kumbaro, Arnis Neza, Alteo Qirici, Odisea Gjati, Dionis Peraj.

Në 15 minutat e para të takimit, kuqezinjtë zhvilluan një paraqitje shumë të mirë, me kontroll të mirë të topit dhe krijuan disa raste shënimi. Mirëpo, dy golat e pësuar në minutën e 16′ dhe 19′ duket se e demoralizuan skuadrën e kuqezinjve të vegjël, të cilët tentuan të reagojnë.

Lexo edhe:

Në fund të pjesës së parë, kuqezinjtë pësojnë edhe golin e tretë nga skuadra e Celikut. Sakaq, në pjesën e dytë të takimit, trajneri Armand Dama bën disa zëvendësime për të rifreskuar skuadrën kuqezi. Boshnjakët realizojnë edhe golin e katërt të takimit në minutën e 64′, ndërsa golin e vetëm për kuqezinjtë e shënon Denis Matraku.

Ky ishte takimi i dytë i Shqipërisë brenda dy ditëve, teksa nesër do të luajnë edhe ndeshjen e fundit të turneut në Qendrën e Ekipeve Kombëtare të Bosnje-Hercegovinës në ora 13:00.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...