Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

“Ndërhyrje nga qielli”/ Cana e Berisha kujtojnë momentin vendimtar ndaj Danimarkës (VIDEO)

Kapiteni Legjendar i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, në dokumentarin dedikuar atij, që u transmetua në Supersport, rrëfen edhe një nga ndërhyrjet më vendimtare në karrierën e tij.

Bëhet fjalë për atë ndaj një sulmuesi si Niclas Bendtner në ndeshjen Danimarkë-Shqipëri, e cila përfundoi 0-0 dhe pikërisht edhe falë atij barazimi, kuqezinjtë ia dolën të lënë poshtë vetes danezët në renditje dhe të shkojnë në Europian…

“Kur kam parë veten në atë pozicion, kam thënë me vete, Lorik bëj ç’të duash, por mos e lër të gjuajë. E dija që po të shënonin do të ishte shumë e vështirë për ne”, kujton Cana momentin e ndërhyrjes vendimtare.

Lexo edhe:

“Ishte një ndërhyrje nga qielli. Një goditje mjaftë e vështirë për t’u mbrojtur, që ndryshoi jo vetëm rezultatin e ndeshjes, por edhe historinë e Kombëtares dhe rrugëtimit tonë”, kujton për atë moment portieri Etrit Berisha.

Dokumentarin Lorik do të mund ta ndiqni prej ditës së martë edhe në kanalin e DigitAlb në Youtube.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...