Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Nuk di të luajë me këmbë, Enrique “ngel në klasë” Donnarumman

Që kur debutoi në stol si trajner profesionist, Luis Enrique ka pasur gjithmonë si parim që portieri duhet të jetë lojtari i parë nga i cili nis ndërtimi i lojës.

Spanjoll është mbështetur gjithmonë te portierët me këmbë të mira, të cilëve nuk u dridhet qerpiku kur bëhet fjalë për të rrezikuar me pasime.

Te PSG, Donnarumma nuk është i tillë, kështu që asturiani, siç raportohet nga “L’Équipe”, mund të kërkojë një portier për të konkurruar me italianin.

Donnarumma, titullar i padiskutueshëm sezonin e kaluar me Galtier në stol, e detyroi Keylor Navasin të largohej në huazim në Angli. Mirëpo ai tregoi se nuk ka marrëdhënie të mirë me topin kur nuk mund ta marrë në duar.

Lexo edhe: 

Performanca e Donnarummas në Paris deri më tani nuk i ka përmbushur pritshmëritë dhe cilësitë e tij në lojën me këmbë, thelbësore për Luis Enriquen, ngre shumë dyshime.

Asturani, sipas “L’Équipe”, është gati të marrë një portier për të ngritur edhe një herë debatin e titullarit, që ekzistonte dy sezone më parë mes italianit dhe Keylor Navasit.

Ndër profilet që ka monitoruar skuadra pariziene janë Lloris, Kepa dhe De Gea, ndonëse ky i fundit ka pak mundësi t’i bashkohet PSG-së, pavarësisht se është larguar nga Manchester United.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...