Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Olsi Rama: Asanin e gjeta te Partizani B, e ka ndihmuar shumë edhe Ilir Daja

Olsi Rama: Asanin e gjeta te Partizani B, e ka ndihmuar shumë edhe Ilir Daja
Olsi Rama: Asanin e gjeta te Partizani B, e ka ndihmuar shumë edhe Ilir Daja

Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama ishte i ftuar në emisionin “Elite Show” në SuperSport, ku ndër të tjera zbuloi edhe disa detaje për Jasir Asanin, një sulmues i cili spikati te “të kuqtë” dhe ndihmoi jo pak Kombëtaren Shqiptare të kualifikohet në Europianin e Gjermanisë.

Lexo edhe:

“Asanin unë e kam gjetur te Partizani B dhe më pas erdhi rregullisht në rritje. Goditjet në lëvizje janë arma e tij më e fortë dhe për të dhënë më të mirën, ka nevojë të ketë një formë fizike shumë të mirë gjithmonë. Herën e fundit më tha se ka humbur edhe 5 kilogramë. Mund të them se së fundi kam vënë re që sakrifikon shumë edhe në fazën mbrojtëse dhe për këtë ka meritë trajneri Ilir Daja, që ka punuar shumë me Asanin në këtë aspekt”, u shpreh Rama.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...