Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Pavard tremb Interin, zbulohet diagnoza e parë e mbrojtësit francez

pavard
pavard

Interi triumfoi me rezultatin 1-2 në transfertën e vështirë të Bergamos ndaj Atalantës, megjithatë lajmi i keq për zikaltrit është dëmtimi i mbrojtësit francez Pavard.

Gjatë një aksioni të Atalantës në pjesën e parë, mbrojtësi ndjeu dhimbje të forta në gju, duke alarmuar jo pak shokët e skuadrës, teksa Inzaghi e zëvendësoi menjëherë me Darmian.

Diagnoza e parë është një traumë në gju, megjithatë vetëm pas kryerjes së ekzaminimeve të specializuara, do të mund të përcaktohet koha e saktë e rikuperimit, me zikaltrit që shpresojnë të mos ketë nevojë për ndërhyrje kirurgjikale…

Lexo edhe:

Gjithsesi zikaltrit i bën optimistë fakti që Pavard refuzoi ndihmën e Barellës në fushë dhe vrapoi disa metra 10 minuta më vonë, për të festuar golin e Calhanoglu.

Interin e presin edhe dy takime deri në ndërprerjen e kampionatit, transferta e Champions League ndaj Salzburg dhe sfida në shtëpi ndaj Frosinones, teksa shpresat e Inzaghit janë që mbrojtësi francez të mund të rikuperohet për në fund të nëntorit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...