Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Pengu i madh, Marotta: Keqardhje që nuk firmosa me Haaland…

CEO i Interit, Giuseppe Marotta ka zbuluar pengun e madh të karrierës si drejtues. Bëhet fjalë për periudhën kur 66-vjeçari ishte drejtori sportiv i Juventusit, post që mbajti për 8 vite.

Bardhezinjtë kishin mundësinë e sigurimit të një talenti norvegjez, Erling Haaland. Sulmuesi aktivizohej me Molden në vendlindje. Ekip nga i cili u largua në janarin e vitit 2019 për të firmosur me austriakët e Salzburgut.

Lexo edhe: 

Ndjej keqardhje që nuk firmosa me Haaland kur isha te Juventusi. Erling luante me Molden. Për arsye ekonomike nuk arritëm të realizonim atë operacion”, u shpreh drejtuesi i Interit.

Kohë më parë, Marotta deklaronte se për të bërë të mundur transferimin e Haaland nga Molde te Juventusi, nevojiteshin rreth 2-3 mln euro…

Pas kalimit te Salzburgu, bomber viking “shpërtheu” me gola. Më pas erdhi transferimi te Borussia Dortmund, teksa prej verës së vitit të kaluar është pjesë e Manchester Cityt.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...