Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Festë para ndeshjes me Venezuelën, Neymar, Vinicius dhe Richarlison nën akuzë

Brazili nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në kualifikueset e Botërorit 2026 ndaj Venezuelës. Megjithatë, rezultati nuk shqetëson aq sa ajo që po ndodh aktualisht në përfaqësuesen Selecao.

Mediat bëjnë të ditur se tre prej lojtarëve kryesorë të Brazilit, Neymar, Vinicius Jr dhe Richarlison kanë organizuar një festë private me gratë e tyre duke e injoruar totalisht sfidën për kualifikueset e Kupës së Botës 2026.

Lexo edhe:

Një tjetër zbulim i mediave është edhe pjesënarrja e influenceres Leticia Sogiro, e cila është kapur teksa del nga hoteli ku po qëndron e grumbulluar kombëtarja e Brazilit.

Për momentin protagonistët ende nuk kanë reaguar ndërsa nëse festa para ndeshjes me Venezuelën konfirmohet, atëherë Federata mund të ndërmarrë masa ndaj tre futbollistëve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...