Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Probierz: Nuk arrij ta besoj, s’e kuptoj pse u frikësuam nga Moldavia!

Polonia ngeci në një barazim 1-1 kundër Moldavisë, rezultat që ka tronditur skuadrën e drejtuar nga Michal Probierz dhe tifozët polakë. Pasi kualifikimi në Euro 2024 është shumë i vështirë, dhe Robert Lewandowski me shokë nuk e kanë më në duart e tyre mundësinë e sigurimit të një bilete në Gjermani 2024.

Trajneri 51-vjeçar, i cili mori drejtimin e Polonisë pas shkarkimit të Fernando Santos pas humbjes 2-0 ndaj Shqipërisë në “Air Albania”, nuk e fshehu zhgënjimin e tij në prononcimin pas ndeshjes.

 

U befasova që e morëm me frikë Moldavinë, ishim shumë të frikësuar në minutat e para. Ua dorëzuam topin shumë lehtë atyre në 15 minutat e para. Nuk i shfrytëzuam rastet e krijuara, patëm shumë raste të pastra për gol në pjesën e parë.

Ky është shkaku pse nuk fituam. Nuk kam ankesa për angazhimin dhe vendosmërinë e ekipit. Ne luftuam deri në fund për fitore.

Lexo edhe: 

Fatkeqësisht, na mungoi ftohtësia përpara portës, nuk i finalizuam aksionet sulmuese që krijuam. Ishim tepër nervozë në fund. Situata e keqe në tabelë nuk është rezultat i kësaj ndeshjeje.

Besoj se pavarësisht gjithçkaje kemi ndryshuar disa elementë në ekip dhe kemi futur lojtarë të rinj që do t’i japin shumë kombëtares”, deklaroi Probierz.

 

Polonia ka edhe një ndeshje, ndaj Çekisë në shtëpi. Aty ku fitorja është alternativa e vetme. Që gjithsesi nuk do të mjaftonte për ta mbyllur të dytët pas Shqipërisë.

Pasi Çekia nuk duhet të fitojë përballë Moldavisë, dhe këta të fundit nuk duhet të fitojnë kundër kuqezinjve të Sylvinhos.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...