Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Spektakël në Crystal Palace-West Ham, ndeshja mbyllet me shtatë gola

Crystal Palace ka marrë fitore minimale ndaj West Ham, në një sfidë të mbushur me gola.

Ishin miqtë ata që gjetën të parët rrugën drejt rrjetës, duke realizuar me Soucek në minutën e 9’, megjithatë në minutën e 15’ Ayew barazoi për vendasit.

Lexo edhe: 

Në minutën e 20’ Zaha i dhuroi golin e dytë Crystal Palace, ndërsa 10 minuta më pas Schlupp do të realizonte golin e tretë për ekipin e tij.

Megjithatë “Hammers” reaguan dhe në minutën e 35’ Antonio ngushtoi diferencën, duke rihapur sfidën.

Në minutën e 66’ Ezez realizoi nga pika e bardhë e penalltisë, duke bërë “poker” për vendasit.

Nga ana tjetër Aguerd realizoi golin e tretë për West Ham në minutën e 72, megjithatë takimi në fund u mbyll me rezultatin 4-3.

Pas raundit të 34-të të Premier League, Crystal Palace shkon në kuotën e 40 pikëve dhe ngjitet në vend të 11-të, teksa West Ham renditet në vend të 15-të me 34 pikë të grumbulluara.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...