Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Tirana ngec në Korçë, Laçi shmang humbjen “in extremis”

Teuta humb dy pikë në fund përballë Laçit në “Niko Dovana”, ku epesoi golin e barazimit (1-1) në minutat shtesë. Skuadra e Edi Martinit mori epërsinë falë golit të shënuar nga Klejdi Daci në fundin e pjesës së parë, por nuk mundi ta ruante avantazhin. Kurbinasit barazuan në shtesë  me Myrtën.

Tirana nuk arrin dot të ruajë ritmin, teksa barazoi 1-1 në ndeshjen e luajtur në Korçë ndaj Skënderbeut.  Skuadra e Gvozdenoviçit shënoi e para me anë të Nikaj, ndërsa bardheblutë barazuan me anë të Kaina.

Lexo edhe:

Pas rezultateve të së dielës, rivaliteti mbetet shumë i madh, teksa nga vendi i katërt deri në vendin e 10-të diferenca mes skuadrave është vetëm 2 pikë. Java e 12-të e Superiores do të mbyllet ne përballjen Partizani-Vllaznia, që do të luhet të hënën në mbrëmje.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...