Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Tonali në qendër të akuzave për baste, Newcastle del me deklaratë zyrtare

Sandro Tonali ishte në Prokurorinë e Torinos aty ku për mbi tre orë sqaroi përfshirjen e tij në vendosjen e basteve sportive në platforma ilegale. Mesfushori rrezikon një pezullim njëvjeçar, teksa Newcastle, klubi i tij aktual deklaron mbështetje të plotë për lojtarin dhe familjen e tij.

“Klubi i Newcastle mund të konfirmojë se Tonali është nën hetim nga Prokuroria e Torinos si dhe Federata Italiane e Futbollit në lidhje me bastet e vendosura në platforma ilegale. Sandro është duke kontribuar në këtë hetim dhe do të vazhdojë të bashkëpunojë me autoritetet.

Ai dhe familja e tij do të kenë mbështetjen e plotë të klubit. Për shkak se procesi është duke vijuar, Tonali dhe klubi i Newcastle nuk do të komentojnë sërish mbi këtë çështje”, përfundonte deklarata zyrtare e anglezëve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....