Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Union Berlin bën “poker” ndaj Mainz dhe e nis me “këmbë të mbarë” sezonin e ri

Union Berlin e nis me këmbë të mbarë sezonin e ri të Bundesliga, ndërsa fitoi me “poker” në javë e  parë në sfidën ndaj Mainz.

Vendasit zhbllokuan sfidën me Behrens, që gjeti rrugën drejt rrjetës që në minutën e parë.

Lexo edhe: 

Ndërsa në minutën e 9’ i asistuar nga Laidouni, Behrens dyfishoi avantazhin e Union Berlin.

Në fraksionin e dytë miqtë u shfaqën më kërkues dhe fituan një penallti, por Ajorque e humbi goditjen nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 63’.

Megjithatë një minutë më pas Caci realizoi për Mainz dhe ngushtoi rezultatin, duke rihapur sfidën.

Nga ana e Union Berlin vazhduan me sulmet dhe në minutën e 70’ Behren bëri “hat-trick”, duke i dhuruar siguri ekipit të tij.

Fati nuk ishte në anën Mainz dhe Ajorque në këtë ndeshje, me lojtarin që në minutën e 88’ humbi sërish një penallti.

Në fund gjithçka u vulos nga Pantovic, i cili në minutën e 90+6’ e çoi rezultatin në 4-1.

Kështu Union Berlin e nis sezonin e ri me fitore dhe merr 3 pikë, teksa Mainz nga ana tjetër del pa pikë nga java e parë e Bundesliga.

E nis me fitore edhe Eintrachti i Frankfurtit, që iu imponua 1-0 Darmstadtit falë golit të shënuar nga Kolo Mouani.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...