Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ “Alarm” tek Atalanta, Berat Gjimshiti braktis fushën i dëmtuar

Berat Gjimshiti tremb Atalantën, por edhe Kombëtaren Shqiptare. Mbrojtësi kuqezi luajti më pak se 20 minuta në ndeshjen me Torinon në transfertë.

Berat Gjimshiti u detyrua të largohej nga fusha për shkak të një dëmtimi. Në vend të tij u aktivizua Bakker, në minutën e 18-të.

Mbrojtësi kuqezi, në fakt, tentoi të qëndronte më gjatë në fushë, pas pas konsultës me stafin teknik dhe mjekët e skuadrës, u vendos që të zëvendësohej, për të mos rrezikuar.

Lexo edhe:

Nga pamjet e para duket se është një problem muskulor, por në ditët në vijim do të mësohet më shumë për gjendjen e mbrojtësit të Atalantës dhe të përfaqësueses shqiptare.

VIDEO

Sa i përket kronikës së ndeshjes, Torino fitoi thellë 3-0 me dy gola të Zapatas dhe një finalizim të saktë nga pika e bardhë e Sanabrias.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...