Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve me dy golat e tij.

Ndërkohë që Cole Palmer barazoi përkohësisht rezultatin në fundin e pjesës së parë. Sfida u mbyll me shtyllën e Armando Brojës, i cili nuk pati fat në goditjen me kokë në minutat shtesë.

Lexo edhe:

Bie Manchester City në “Villa Park”. Kampionët e Anglisë u thyen 1-0 nga Aston Villa, që siguroi tri pikë fantastike falë golit të Leon Bailey në minutën e 74’.

Skuadra e Unai Emery po kalon një formë të shkëlqyer, teksa sot regjistroi fitoren e 14-të radhazi në shtëpi.

Golat e Virgil Van Dijk, i pari për të për këtë sezon, dhe Dominik Szoboszlai i dhuruan Liverpoolit fitoren 0-2 në fushën e Sheffield United.

Sukses ky që ngjit skuadrën e Jurgen Klopp në vendin e dytë me 34 pikë. Dy më pak se Arsenali kryesues.

Feston edhe Brightoni pas triumfit 2-1 me përmbysje përballë Brentfordit.

“Manita” e pastër 5-0 e Fulhamit kundër Nottingham Forest, ndërkohë që Bournemouth siguroi tri pikë të arta në transfertën në Crystal Palace (0-2).

Premier League
Java e 15-të

MANCHESTER UNITED-CHELSEA 2-1 ( McTominay 19′, 69′ / Palmer 45′)

90+1′ Gjuan Armando Broja me kokë, shtylla i mohon golin sulmuesit shqiptar.

 

80′ Tjetër shans i artë për Garnachon, devijimi kalon ngjitur me shtyllën pingule.

 

72′ United afër golit të tretë, shprdoron danezi Rasmus Hojlund.

 

69′ Goooooooooooool! 2-1 për United. Sërish skocezi Scott McTominay autori i golit për vendasit. 

 

61′ Provon braziliani Antony, topi devijohet në këndore.

 

55′ Garnacho dhuron spektakël në krah dhe i afrohet një eurogoli.

 

45′ Goooooooooool! Ekzekutim i zgjuar nga ana e Cole Palmer, i cili rikthen paraspeshën në “Old Trafford”. 

 

36′ Tjetër shans i artë për Chelsean, por Mykhailo Mudryk tregon egoist dhe gjuan keq. 

 

33′ Raheem Sterling nis Nicolas Jackson, por sulmuesi afrikan nuk arrin të mposhtë Andre Onanan.

 

32′ Scott McTominay nuk u beson syve, teksa portieri i Chelseat i mohon golin e dytë personal.

 

19′ Goooooooool! United kalon në avantazh falë golit të skocezit Scott McTominay.

 

19′ Vendasit pranë golit, Thiago Silva eviton rrezikun.

 

13′ Mundësi e shkëlqyer për Alejandro Garnachon, por 19-vjeçari bllokohet nga Robert Sanchez.

 

 12′ Gafë e Sofyan Amrabat, ukrainasi Mykhailo Mudryk ndalet nga shtylla. 

 

 9′ Gjuan Bruno Fernandes, pret portieri Robert Sanchez. Rezultati mbetet 0-0.

 

ASTON VILLA-MANCHESTER CITY 1-0 (Bailey 74′)

 

SHEFFIELD UTD-LIVERPOOL 0-2 (Van Dijk 37′, Szoboszlai 90+4′ )

 

BRIGHTON-BRENTFORD 2-1 (Gross 31′, Jack Hinshelwood / Mbeumo (pen) 27′)

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...