Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Fitore me goleadë e Italisë ndaj Maqedonisë së Veriut, kundër Ukrainës mjafton edhe barazimi

Italia fitoi me goleadë 5-2 ndaj Maqedonisë së Veriut dhe tani shkon në sfidën e transfertës me Ukrainën për ndeshjen e fundit në grup me avantazhin e dy rezultateve në dispozicion për të ruajtur vendin e dytë. Skuadra e Spallettit thjesht duhet të shmangë humbjen për të mos u parakaluar nga rivali i drejtpërdrejtë në renditje.

Italia e zhbllokon shpejt takimin me Maqedoninë e Veriut në “Olimpico” të Romës. Në minutën e 17-të, Raspadori kroson në zonë për Darmian, që bën më të mirën me kokë, 1-0.

Lexo edhe:

Italia praktikisht e mbyll që në pjesën e parë ndeshjen me Maqedininë e Veriut. Pas golit të Darmian, Jorginho humbi një 11-metërsh, por të kaltrit nuk u demoralizuan, duke shënuar dy gola të tjerë para se të të shkonin në dhomën e zhveshjes për pushimin mes pjesëve.

Federico Chisa realizoi dy herë në fundin e fraksionit hapës, i shërbyer respektivisht nga Barella dhe Berardi.

Goli i dytë i sulmuesit të Juventusit është krejt i veçantë: goditja të jep përshtypjen se është e dobët, por çuditërisht top ulet përnjëherë e përfundon në rrjetë.

Maqedonia e Veriut e nis me gol pjesën e dytë, 3-1.

Rihap ndeshjen Maqedonia e Veriut me golin e Atanasovit në minutën e 74-t.

Italia nuk rrezikon më shumë, Raspadori realizon golin e katërt për të kaltrit, 4-2.

Takimi mbyllet me golin e pestë të Italisë të shënuar nga El Shaarawy, 5-2.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...