Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Goli i tretë në këtë sezon, kryevepër e futbollistit shqiptar

Florian Loshaj shënoi golin e tretë këtë sezon në elitën e futbollit turk teksa gjeti rrugën e rrjetës në ndeshjen mes Ankaragucu dhe Istanbulspor. 27-vjeçari shënoi në minutën e tetë shtesë të pjesës së parë ndërsa realizoi një gol me të vërtetë shumë të bukur.

Lexo edhe:

Loshaj rikuperoi topin nga kundërshtari dhe më pas me një lëvizje me shumë finesë shmangu një tjetër, për të lëshuar një silurë të pakapshme nga portieri. Në këtë sezon, Loshaj është shndërruar në një element vendimtar për Istanbulsporin duke u aktivizuar në 24 ndeshje të kampionatit me skuadrën turke.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...