Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Marokenët dhe francezët trazira në Paris, një adoleshent i vrarë!

Ashtu siç edhe pritej të ndodhte, pas sfidës gjysmëfinale mes Francës dhe Marokut, trazirat pushtuan rrugët në Francë. Përplasje mes marokenëve pati në tre qytete të ndryshme, Paris, Nice dhe Montpellier. Padyshim ngjarja më tragjike u shkaktua në Montpellier, aty ku një djalosh 14-vjeçar humbi jetën.

Adoleshenti ishte në turmën e marokenëve të cilët në momentin që panë një makinë me flamur francez, e rrethuan atë për t’ia marrë. Por, shoferi i gjendur në panik, kërkoi të largohej dhe në këtë moment përplasi djaloshin. Impakti ishte tragjik për 14-vjeçarin që mbeti viktimë e rrëmujave për një ndeshje që në fushë rezultoi “Fair-Play”.

Nga ana tjetër, në Paris dhe Nice, policia gjithashtu e pati të vështirë të kontrollonte turmën e tifozëve dhe i shpërndau vetëm duke përdorur forcën dhe gazin lotsjellës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...