Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Miqësorja e fundit përpara Euro 2024, Kroacia mposht Portugalinë

Kroacia fitoi 2-1 miqësoren në Lisbonë përballë Portugalisë, e fundit përpara nisjes së Euro 2024. Aty ku skuadra e Zlatko Dalic është pjesë e grupit B.

Bashkë me Italinë, Shqipërinë dhe Spanjën. Dueli kundër kuqezinjve të Sylvinhos do të zhvillohet në Hamburg, në datën 19 qershor.

Luka Modric zhbllokoi takimin me penallti, ndërkohë që luzitanët barazuan sapo nisi pjesa e dytë me anë të Diogo Jotës.

Gjithsesi, kombëtarja ballkanike shënoi sërish me anë të Ante Budimir, duke siguruar një fitore morali përballë një kundërshtari të fortë.

Miqësore
PORTUGALI-KROACI 1-2 (Diogo Jota 48′ / Modric (p) 8′, Budimir 56′)

Goli i dytë i Kroacisë

 

Goli i Portugalisë

 

Goli i parë i Kroacisë

 

Penalltia

 

Kroacia, një nga kundërshtarët e Shqipërisë në grupin B të Euro 2024, po luan miqësoren e fundit përpara nisjes së Europianit.

Lexo edhe:

Kundër Portugalisë në Lisbonë, përballje që po transmetohet live në SuperSport 2. 

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...