Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Tuci i papërmbajtshëm, i shënon edhe skuadrës kryesuese

Indrit Tuci nuk ndalet në Kroaci. Sulmuesi kurbinas ndodhet në formë të shkëlqyer dhe sot ka gjetur golin e radhës me Lokomotivën e Zagrebit.

23-vjeçari zhbllokoi në minutën e 27’ duelin shtëpiak përballë Rijekës kryesuese, duke kaluar Lokomotivën në avantazh.

Lexo edhe:

Tuci fitoi duelin e shpejtësisë me mbrojtësin kundërshtar dhe dërgoi topin saktësisht në rrjetën e Rijekës.

Ky është goli i pestë sezonal në HNL për sulmuesin shqiptar, i cili shënoi edhe në derbin e kryeqytetit përballë Dinamos fundjavën e kaluar.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...