Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Zyrtare/ “Klubi më i mirë në botë”, City rinovon me një titullar

Rinovim i rëndësishëm te Manchester City. Kampionët e Anglisë dhe Europës, kanë zgjatur bashkëpunimin me Nathan Ake.

Mbrojtësi holandez ka firmosur kontratën e re, që do e mbajë pjesë të skuadrës së Pep Guardiolës deri në verën e vitit 2027.

28-vjeçari luan me Manchester City prej gushtit të vitit 2020. Kur u ble nga Bournemouthi për 45 milionë euro.

Ake është pjesë edhe e kombëtares holandeze, duke numëruar deri tani 37 ndeshje dhe 5 gola me tulipanët.

Gjatë aventurës në Etihad, lojtari i prapavijës ka fituar gjashtë trofe, mes tyre 3 herë Premier League dhe Championsin në edicionin e fundit.

Ky është klubi më i mirë në botë, nuk kam asnjë dyshim në lidhje me këtë. Të qenit lojtar i Manchester City më bën çdo ditë jashtëzakonisht krenar.

Lexo edhe:

Jemi një skuadër që kërkojmë përsosmërinë. Këtu ekziston mjedisi perfekt për t’u përmirësuar. Kjo më shtyn përpara për t’u bërë futbollist më i mirë.

Jam në një fazë të karrierës sime ku dua të vazhdoj të rritem e përmirësohem, dhe patjetër që mund ta bëj këtë këtu”, u shpreh Ake pas firmës mbi kontratën e re.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...