Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Zyrtari i lartë i Milanit: Leao dëshiron të qëndrojë, Ibra thelbësor në vendimet e klubit

Giorgio Furlani kërkon të sqarojë zërat që po qarkullojnë për të ardhmen e pankinës së Milanit. Pas ndeshjes me Juventusin, që u mbyll pa gola, Drejtori Ekzekutiv i “Djallit” u shpreh:

“Lopetegui? Janë përmendur rreth dhjetë emra e kështu me radhë… Janë thashetheme që janë të bezdisshme. Ne kemi një trajner dhe ai quhet Stefano Pioli.”

Drejtuesi i lartë i kuqezinjve shpjegon se “Leao ka kontratë afatgjatë dhe dëshiron të qëndrojë. Tashmë jemi duke punuar dhe duke planifikuar sezonin e ardhshëm për të forcuar ekipin. Ibrahimovic është thelbësor në vendimet e klubit, ai është një kampion jashtë fushës ashtu siç ishte në fushë. Tifozët janë të pakënaqur sepse janë ambiciozë dhe duan më të mirën siç duam ne.

Lexo edhe:

Së pari, megjithatë, Milani duhet ta mbyllë sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme:

“Nuk shkoi ashtu siç shpresonim, sepse ne jemi Milani dhe synimi ynë është të fitojmë, por duam ta përfundojmë sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme, duke u mbajtur vendin e dytë.”

Furlani, duke folur më pas për Sky, shtoi: “Puna në merkato do të jetë ndryshe nga ajo e vitit të kaluar kur bëmë revolucion, sepse menduam se kishim një skuadër  jo në nivelin e duhur. Këtë herë kemi një bazë”.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...