Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

30 milionë euro në vit, Mancini nuk humbet kohë dhe nis aventurën e re

Roberto Mancini u largua nga drejtimi i Italisë disa ditë më parë teksa dorëheqja e tij i “zuri” të gjithë të papërgatitur. Tekniku italian u justifikua me faktin se në Federatë nuk besonin tek ai dhe se Presidenti, Gravina kërkonte t’i largonte stafin me të cilin punonte.

Të gjitha këto pretendime bien poshtë, pasi Roberto Mancini nuk ka humbur kohë por ka “fluturuar” drejt Arabisë Saudite për të marrë drejtimin e kombëtares. Sipas mediave arabe, ish-trajneri i Italisë ishte në bisedime me Federatën e Arabisë Saudite prej muajit qershor dhe tashmë tratativat janë drejt fundit me italianin që pritet të përfitojë një pagë vjetore rreth 25 deri në 30 milionë euro.

Lexo edhe: 

Mancini do të marrë stafin e tij me vete ndërsa kontrata do të jetë e vlefshme deri në Botërorin e vitit 2026. Megjithatë, objektivi i parë për Mancinin nuk do të jetë kualifikimi në Kupën e Botës, por Kupa e Azisë e cila starton në janar të vitit 2024.

Kombëtarja e Arabisë Saudite e ka fituar tre herë këtë kompeticion, mirëpo hera e fundit ka qenë në vitin 1996 dhe tashmë kërkojnë të rikthehen sërish triumfues nën udhëheqjen e 58-vjeçarit italian.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...