Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Ballkani për të shkruar historinë, rrugëtimi në grupe fillon nga Çekia

Ballkani fillon sonte aventurën e dytë radhazi në grupet e Conference League. Kampionët e Kosovës, po bëjnë krenarë Therandën dhe gjithë tifozët shqiptarë me performancat e tyre europiane.

Edhe pse në skuadrën e Ilir Dajës nuk mungojnë largimet, stili i lojës është i njëjtë. Ballkani ka identitet, guxim dhe dëshirë për të sulmuar, luajtur bukur dhe fituar.

Lexo edhe:

Lojtarët kanë krijuar eksperiencë dhe shpresojnë e besojnë se këtë sezon do të bëjnë edhe më mirë se vjet. Kur u shndërruan Ballkanin në skuadrën e parë të futbollit të Kosovës që mbërrin në grupet e një turneu europian.

Viktoria Plzen (Çeki) është pengesa e parë në grupin C, ku bëjnë pjesë Dinamo Zagreb (Kroaci) dhe Astana (Kazakistan).

Ballkani luan sonte (21:00) në Çeki me Plzen, në stadiumin “Doosan Arena”. Sfidë ku trajneri Ilir Daja nuk ka të gatshëm Lindon Emërllahun dhe Edi Maksutajn (të dëmtuar).

Plzen-Ballkani vjen live dhe ekskluzivisht në SuperSport 2. Kjo ndeshje do të gjykohet nga Damian Sylwestrzak, arbitri 31-vjeçar nga Polonia.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...