Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Barcelona “çlirohet” nga mesfushori, zyrtarizimi këtë të hënë

Franck Kessié do të jetë lojtar i Barcelonës edhe për pak orë. Futbollisti nga Bregu i Fildishtë ndodhet në Paris, ku po finalizon detajet e kalimit tek Al-Ahli.

Barça i ka dhënë leje që të mos marrë pjesë në stërvitjet e ekipit dhe të finalizojë largimin e tij në futbollin saudit.

Largimi i ish-mesfushorit të Milanit duhet të shërbejë në mënyrë që Barça të mund të përshpejtojë regjistrimin e lojtarëve që janë ende në pritje, si dhe të bëjë manovra të tjera në tregun e transferimeve.

Lexo edhe:

Në mungesë të detajeve të transferimit, disa informacione bëjnë me dije se skuadra arabe do të paguajë rreth 20 milionë euro për Kessié-n.

Vetë lojtari do të përfitojë rreth 10 milionë euro në sezon. Zyrtarizimi i marrëveshjes mund të bëhet këtë të hënë.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...