Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Dëmtim i karakterit dhe imazhit profesional”, Bonucci hedh në gjyq Juventusin

Bonucci zgjedh Gjermaninë
Bonucci zgjedh Gjermaninë

Historia mes Leonardo Bonuccit dhe Juventusit do të përfundojë në gjykatë.

Mbrojtësi, i cili kaloi te Union Berlin në orët e fundit të merkatos, pasi u la mënjanë nga Juventus, vendosi të marrë masa ligjore ndaj klubit torinez, për “dëmtim i karakterit dhe imazhit profesional” dhe për këtë gjë kërkon dëmshpërblim ekonomik.

Lexo edhe:

Këtë e ka konfirmuar studio ligjore, në Romë, e avokatëve që përfaqësojnë ish-mbrojtësin dhe kapitenin e “bardhezinjve” që prej muajit gusht.

Pas kaq shumë triumfeve të përbashkëta, rrugët e Bonuccit dhe të Juventusit do të kryqëzohen sërish, por tashmë në gjykatë.

Ish-mbrojtësi i Juventusit thekson se ka pasur mungesë të kushteve adekuate të stërvitjes dhe përgatitjes, që nuk i janë vënë në dispozicion nga Juventusi para nisjes së sezonit.

Një situatë që siç pretendojnë avokatët e Bonuccit i ka shkaktuar sportistit “dëme të karakterit dhe imazhit profesional”.

Një betejë parimore më shumë se ekonomike ajo që Bonucci vendosi të ndërmerrte ndaj Juventusit, pasi u ndje i braktisur edhe i përjashtuar nga lista e lojtarëve të thirrur për Serie A.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....