Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Drejtoi Seleçaon për 6 vite, Tite pranë stolit të skuadrës së dashur të brazilianëve

Flamengo ka shkarkuar Jorge Sampaolin. Drejtuesit e klubit brazilian kanë vendosur ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin argjentinas, i cili zbarkoi në Rio De Janeiro vetëm pesë muaj më parë.

Kuqezinjtë nuk ia dolën të fitonin Kupën e Brazilit, trofe që shkoi për Sao Paulon. Që triumfoi me rezultatin e përgjithshëm 2-1 në dy ndeshjet kundër Flamengos.

Lexo edhe: 

Zoti Jorge Sampaoli dhe stafi i tij nuk do të menaxhojnë më skuadrën kuqezi”, lexohet në komunikatën zyrtare të Flamengos. Ku nuk mungon urimi për të ardhmen e tyre.

Sampaoli kishte edhe një vit kontratë me një nga klubet më të dashura në Brazi. Dhe nga ky shkarkim do të përfitojë rreth 1.8 mln euro.

Ndërkohë, kandidati kryesor për t’u ulur në pankinën e Flamengos është Tite, ish-trajneri i Brazilit. I cili qëndron pushim prej përfundimit të Botërorit Katar 2022.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...