Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Dy arbitra të Superiores në Conference League, përzgjidhen për duelet rumuno-bullgare

Dy arbitra nga Superiorja në Conference League. Eldorjan Hamiti dhe Juxhin Xhaja, të cilët mbajnë stemën e FIFA-s bashkë me Enea Jorgjin, janë përzgjedhur për sfidat Sepsi (Rumani)-CSKA Sofia (Bullgari) dhe Steaua (Rumani)-CSKA 1948 Sofia (Bullgari).

Të programuara të zhvillohet të enjten e ardhshme (3 gusht). Dy ndeshjet e para, u fituan 0-1 dhe 0-2 nga skuadrat rumune, që kanë hedhur një hap drejt kualifikimit në raundin e tretë.

Lexo edhe:

Hamiti do të ketë ndihmës Denis Rexhën dhe Erind Burgun në sfidën Sepsi-CSKA, ndërkohë që arbitër i katërt do të jetë Erjon Bastari.

Nga ana tjetër, Xhaja do të ketë asistentë Nertil Bregasin dhe Arbër Pemën në Steaua-CSKA 1948. Ndeshje ku arbitre e katërt do të jetë Emanuela Rusta.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...