Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

E kryer/ Napoli plotëson dëshirat e Osimhen, detajet e rinovimit

Marrëveshja është arritur dhe tani pritet vetëm zyrtarizimi. “Martesa” e Victor Osimhen me Napolin do të vazhdojë.

Shtypi italian shkruan se bomberi nigerian do të rinovojë me kampionët e Italisë deri në 2026. Me opsionin e zgjatjes së bashkëpunimit me një tjetër vit.

Firma e 24-vjeçarit do të vijë përpara Krishtlindjes. Nigeriani do të përfitojë 10 mln euro neto në sezon nga kontrata e re, teksa aktualisht paga e tij prek shifrën 4.5 mln euro.

Lexoni edhe:

Në akordin mes palëve është vendosur një klauzolë shitjeje rreth 140 mln euro, që bëhet aktive në verën e ardhshme.

Presidenti Aurelio De Laurentiis ka refuzuar shitjen e “yllit” të skuadrës në merkaton dimërore.

Lajmi qetëson trajnerin Mazzarri dhe tifozët e kaltër, të cilët presin që Osimhen të udhëheqë skuadrën drejt sukseseve me golat e tij.

Duke nisur nga dueli i mbrëmjes me Romën e Mourinhos në “Olimpico”, që transmetohet live në SuperSport 2 (20:45).

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...