Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“E ndihmon edhe Kean”, nota e Gjimshitit pas ndeshjes me Juventus

Atalanta dhe Juventus i mbyllën në barazim dhe pa gola 90 minutat e luajtura në Bergamo. Vendasit ishin ata që kërkuan më shumë golin teksa bardhezinjtë iu kënaqen edhe një pike duke marrë parasysh edhe mungesat e rëndësishme në organikë. Pjesë e ndeshjes nga fillimi deri në fund ishte edhe Berat Gjimshti. Mbrojtësi i kombëtares udhëhoqi me sukses repartin difensiv të bergamaskëve dhe në notat pas ndeshjes nga Eurosport, u vlerësua me notën gjashtë.

Lexo edhe: 

“Komandon me shumë siguri qendrën e mbrojtjes së Atalantës. Punën ia lehtëson edhe një si Kean që është shpeshherë i izoluar mes shumë lojtarëve si dhe me shpinë nga porta”, shkruan Eurosport për Gjimshitin.

Kjo ishte ndeshja e katërt radhazi si titullar e 30-vjeçarit me Atalantën teksa bergamaskët në këto ndeshje kanë marrë tre fitore dhe një barazim duke mos pësuar asnjë gol me kontributin e Gjimshitit që ashtu si në sezonet e kaluara konfirmohet shumë i rëndësishëm për italianët.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....