Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Eja te Roma dhe jepu fund problemeve”, zbulohet biseda Mou-Greenwood

Jose Mourinho ka nisur prej ditësh nga puna për të bindur Mason Greenwood t’i bashkohet te Roma. Sezoni i fundit ka qenë për t’u harruar për 21-vjeçarin.

Sulmuesi i djathtë u përball me akuza përdhunimi nga një 18-vjeçare. E cila theksoi se lojtari anglez e kishte kërcënuar se do i merrte jetën.

Greenwood u arrestua në muajin janar pas disa fotove dhe videove të publikuara ku dalloheshin qartësisht shenjat e dhunës tek vajza. Por fitoi lirinë me kusht në muajin shkurt.

Lexo edhe:

Erik ten Hag e vlerëson shumë dhe është kundër shitjes së lojtarit ofensiv. Për të cilin pranon vetëm huazime. Opsion që i pëlqen edhe Mourinhos.

“Special One” ishte ai që i dhuroi debutimin me Manchester United. Dhe tani kërkon të punojë sërish me talentin anglez në kryeqytetin italian.

Shtypi britanik shkruan se trajneri i Romës ka telefonuar babanë e Mason dhe vetë lojtarin. “Hajde te Roma! Të gjithë problemet dhe telashet do të marrin fund.

Mënyra më e mirë për të dalë nga situata e vështirë është të fillosh të luash futboll”, fjalë që kanë ngrohur zemrën e lojtarit ofensiv.

Greenwood intrigohet nga ideja për t’ia rinisur me Mourinhon në stol. Dhe po pret akordin mes dy klubeve për të fluturuar drejt Italisë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...