Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FIFA dënon lojarin e Bayern Munich dhe Gjermanisë, tre ndeshje pezullim për sulmuesin

FIFA nuk e fal Leroy Sane dhe nëpërmjet një komunikate bëjnë të ditur se sulmuesi i Bayern Munich dhe Gjermanisë, do të jetë i pezulluar për tre ndeshjet e radhës të “pancerave”. Kjo për shkak se në një miqësore të Gjermanisë në nëntor ndaj Austrisë, Sane nuk i mbajti nervat dhe i vendosi duart në fytyrë duke shtyrë kundërshtarin, Philipp Mwene.

Lexo edhe:

Në këtë formë, sulmuesi është i detyruar të humbasë ndeshjet miqësore të Gjermanisë ndaj Francës dhe Holandës, si dhe një tjetër përballje që pritet të përcaktohet, gjithmonë para se të nisë Europiani. Megjithatë, Federata Gjermane pritet ta apelojë këtë vendim të FIFA-s dhe shpreson që t’ia ulë kohën e pezullimit Sane.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....