Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Gjashtë dëmtime në dy vitet e fundit! Mbrojtësi shqiptar i pafat, ndalet sërish

Nuk kanë fund problemet fizike për Kastriot Dermakun. Mbrojtësi i Lecces është ndalur sërish, duke humbur sfidën e së shtunës përballë Interit kryesues.

Shtatlarti 31-vjeçar, autor i 13 ndeshjeve dhe 1 goli me kombëtaren e Shqipërisë, ka ndrydhur gjurin e majtë pas një përplasjeje në stërvitje.

Lojtari dardan do i nënshtrohet kontrolleve të detajuara mjekësore për të mësuar më shumë rreth kohës që do të qëndrojë jashtë fushave të blerta.

Lexoni edhe:

Ky është dëmtimi i gjashtë në dy vitet e fundit për Dermakun, i cili ende nuk ka marrë minutat e para këtë sezon në Serie A me Leccen.

Skuadër ku ka shokë skuadre Ylber Ramadanin dhe Medon Berishën. Lecce sfidon Interin në “San Siro” të shtunën (18:00), duel që do të transmetohet në SuperSport 3.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...