Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Goli ishte për babanë tim”, dedikimi emocionues i talentit italian

Italia U21 mposhti 3-2 Zvicrën U21 në ndeshjen e dytë në grupin D të Euro U21. Pjesë e parë perfektë për të kaltrit, të cilët e mbyllën në avantazh të trefishtë.

Goli i tretë u realizua nga Fabiano Parisi, 22-vjeçari që luan me Empolin në Serie A. Anësori i majtë, i cili është grumbulluar edhe me Kombëtaren e madhe por pa debutuar, ka një dedikim të veçantë për golin.

Lexo edhe:

Parisi festoi finalizimin e tij duke ngritur duart drejt qiellit. Babai, i cili ishte tifozi ma i zjarrtë i tij, ka ndërruar jetë. Dhe goli ishte për të.

Goli ishte për babanë tim. Ai nuk më bënte kurrë komplimente. Gjithmonë insistonte se duhet të përmirësohesha. Ky gol i dedikohet atij”, u shpreh lojtari i talentuar i Italisë U21.

GOLI I PARISIT

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...