Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Hapësira talenteve”, legjenda argjentinase: E mbyll pas Kupës së Amerikës

Di Maria zbulon momentin e tërheqjes: Do t'u liroj vendin të rinjve
Di Maria zbulon momentin e tërheqjes: Do t'u liroj vendin të rinjve

Angel Di Maria realizoi ëndrrën për të fituar një Kupë Bote me Argjentinën. Vitet kalojnë dhe sulmuesi i djathtë e ka të qartë se kur do e mbyllë me kombëtaren albiceleste.

35-vjeçari, i cili u rikthye gjatë verës te Benfica pas 13 vitesh, numëron 135 ndeshje dhe 29 gola me kombëtaren e Argjentinës.

Di Maria thekson se do të tërhiqet nga kombëtarja pas përfundimit të Kupës së Amerikës 2024.

Lexo edhe:

Kompeticion që do të zhvillohet në SHBA gjatë periudhës 20 qershor-14 korrik të vitit të ardhshëm.

Vendimin e kam marrë. Kupa e Amerikës do të jetë turneu ime i fundit i madh. Këto vendime janë të komplikuara dhe të vështira për t’u marrë, por në skenë ka dalë brezi i ri.

E di që mund të vazhdoj të luaj për ekipin kombëtar, por nuk dua t’u heq hapësirat lojtarëve më të talentuar. Kemi të rinj me potencial të madh”, shprehet Di Maria.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...