Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Ish-presidenti i Argjentinës: Maradona apo Messi? Leo më i miri i historisë, ju tregoj pse

Ish-presidenti i Argjentinës, Mauricio Macri, foli për “La Seleccion” në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”. Sipas tij, “sido që të shkojë finalja, ne do të kemi bërë një Botëror të madh. Humbja do të ishte dhimbje, por përparimi i ekipit është për t’u duartrokitur. Kjo Kupë ka shumë konkurrencë dhe e kuptuam që në ndeshjen e parë humbëm kundër Arabisë Saudite. Mund të ishte një goditje e keqe për skuadrën, që ka fituar gjithmonë që pas asaj disfate, duke treguar futboll të mirë dhe aftësi për të vuajtur.”

Nëse Messi fiton, a mund të krahasohet me Maradonën?

“Messi është tashmë më i miri i të gjitha kohërave, sepse në çdo ndeshje ai përballet me kundërshtarë që janë fizikisht më të aftë se ata të së kaluarës. Kundër Kroacisë, Leo bëri një veprim legjendar: ai çorientoi Gvardiol për 50 metra, më pas shërbeu për Julian Alvarez që shënoi golin e tretë.”

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...