Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Kessie drejt Interit? “Kur gjarprit t’i dalin këmbët”

Në merkaton e fundit të dimrit, në Itali mediet insistuan deri në ditën e fundit për një shkëmbim Kessie-Brosovic mes Barcelonës dhe Interit. Diçka që tashmë është mohuar dhe nuk ka ndodhur.

Tani, menaxheri i Franck Kessie-t, George Atanga, përmes agjencisë së tij, “Ambition Group Sport Management”, mohon me forcë informacionet e “Il Corriere dello Sport”, që raportonte sërish për transferimin e mesfushorit nga Bregu i Fildishtë drejt zikaltërve.

“Megjithëse menaxheri i tij ka mohuar një transferim të mundshëm të Kessie-t, pavarësisht se drejtuesit e Barcelonës kanë mohuar një transferim të mundshëm të Kessie-t dhe, ndër të tjera, pohojnë rëndësinë e tij në skuadër, pavarësisht se vetë Kessie ka publikuar së fundmi një intervistë ku thotë se dëshira e tij për të luajtur në Barcelonë për një kohë të gjatë, po shqetësojnë disa lajme të rreme dhe qesharake”, – nis deklarata.

Lexo edhe: 

“Pra, ne duam të jemi shumë të qartë për këtë. Mundësia që Kessie të largohet nga Barcelona në merkaton e radhës është njësoj si të shpresosh që një gjarpër të bëhet me këmbë verën e ardhshme”.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...