Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Miqësoret e Kombëtares, zbulohet një tjetër kundërshtar i kuqezinjve të Sylvinhos

Miqësoret e Kombëtares, zbulohet një tjetër kundërshtar i kuqezinjve të Sylvinhos
Miqësoret e Kombëtares, zbulohet një tjetër kundërshtar i kuqezinjve të Sylvinhos

Zbulohet një tjetër kundërshtar i Shqipërisë gjatë përgatitjeve për të marrë pjesë në Europianin e Gjermanisë. Kështu pas zyrtarizimit të miqësoreve të marsit, ndaj Kilit më datën 22 në Parma dhe ndaj Suedisë, tri ditë më vonë në Stockholm, është zyrtarizuar edhe njëri prej testeve të muajit qershor.

Bëhet fjalë për Lihtenchtejnin, me të cilin FSHF ka rënë dakord për një test miqësor gjatë grumbullimit të muajit qershor, që do të bëhet para nisjes së Kampionatit Europian.

Lajmi është konfirmuar nga Federata e Futbollit në Lihtenshtajn, që pranon se një nga miqësoret e tyre do të jetë ajo ndaj Shqipërisë, teksa thekson se mbetet për t’u përcaktuar vetëm data, ora dhe vendi.

“Në qershor, dy finalistë të Europianit do të duan të kontrollojnë formën e tyre kundër Lihtenshtajnit pak para fillimit të EURO 2024-ës. Fillimisht, në fillim të muajit në një vend dhe datë ende të pacaktuar, do të luajmë kundër Shqipërisë, më pas në 8 qershor në Bukuresht kundër Rumanisë”, thuhet në komunikatën e Federatës së Lihtenshtajnit.

Lexo edhe:

Në muajin qershor kombëtarja e Sylvinhos pritet të zhvillojë tri ndeshje miqësore, me trajnerin brazilian që do të kolaudojë skuadrën para se të nisë Kampionati Europian.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...