Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Napoli në ankth për Rrahmanin, kur rikthehet lideri i mbrojtjes

Napoli fitoi 1-2 në Portugali përballë Bragës në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Champions League. Sfidë që zgjati vetëm 13 minuta për Amir Rrahmanin.

Qendërmbrojtësi i kampionëve të Italisë, u detyrua të largohej shpejt nga fusha si pasojë e një tërheqjeje muskulore në kofshën e majtë. Duke i lënë vendin norvegjezit Ostigard.

Lexo edhe:

Dëmtimi i tij mban në ankth trajnerin Rudi Garcia, i cili ka alternativa për qendrën e prapavijës Natan, Ostigard dhe Juan Jesus.

Kapiteni i Kosovës, do i nënshtrohet testeve të specializuara mjekësore në vazhdim. Shtypi italian raporton se ai mund të qëndrojë rreth dy javë larg fushave.

Te Napoli shpresojnë që 29-vjeçari nga Prishtina, një titullar fiks në mbrojtje, të mos ketë gjë serioze dhe të rikthehet sa më shpejt në dispozicion të trajnerit Rudi Garcia.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...