Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Një tjetër europian te Al Ahli, arabët firmosin me sulmuesin gjerman

Julian Draxler është shndërruar në lojtarin më të ri të Al Ahli në Arabinë Saudite. Sulmuesi së fundmi ishte në huazim te Benfica ndërsa kartoni i tij ishte në pronësi të Paris Saint-Germain.

Por, i mbetur jashtë planeve të francezëve, 29-vjeçari mundi të gjente një tjetër destinacion dhe iu bashkohet kështu lojtarëve të shumtë nga Europa që u transferuan këtë merkato në Arabinë Saudite.

Lexo edhe:

Draxler firmosi një kontratë deri në vitin 2025 me Al Ahli. Këta të fundit ishin tejet aktivë në këtë dritare të transferimeve duke qenë se u forcuan me Edouard Mendy, Ibanez, Demiral, Kessie, Gabri Veiga, Firmino, Mahrez apo edhe Saint-Maximin Allan.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...