Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Pjesë e një bande hajdutësh, arrestohet vëllai i Cassanos

Fillimi i vitit 2024 nuk është aspak i lumtur për Antonio Cassano. Orët e fundit ka marrë dhenë lajmi se Giovanni Cassano, vëllai (nga babai) i ish-sulmuesit të Romës, Real Madridit, Sampdorias, Milanit dhe Interit është arrestuar së bashku me shtatë persona të tjerë nga policia në Bari si anëtarë të një bande që bastiste banesat.

Lajmi u raportua nga “La7”, që detajon edhe mënyrat se si vepronte banda e së cilës ishte Giovanni Cassano: kriminelët përdornin çelësat e vjedhur nga viktimat ose të riprodhuar falë bashkëpunimit të pronarit të një dyqani harduerësh, të cilit i ishte siguruar fotoja e çelësave për t’i dublikuar.

Lexo edhe:

Giovanni Cassano (52 vjeç) tetorin e kaluar iu sekuestrua pasuri me vlerë rreth një milion euro, rezultat i një sërë aktivitetesh të paligjshme, duke përfshirë vjedhjet, marrjen e mallrave të vjedhura, grabitjet dhe zhvatjet duke përdorur gjithashtu dhunë dhe armët.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...